Ansatte

 

FinnSkårderud_2

Finn Skårderud

Administrerende direktør og stifter.
Psykiater og professor.

finn.skarderud@spiseforstyrrelser.no


PerErikRistvedt_1

Per Erik Ristvedt

Daglig leder.
Psykiatrisk sykepleier, familieterapeut med solid
administrativ erfaring som leder i psykisk helsevesen,
senest Asker BUP.

per.erik.ristvedt@spiseforstyrrelser.no

BenteSommerfeldt_3

Bente Sommerfeldt

Faglig direktør.
Spesialist i klinisk psykologi, voksne.

bente.sommerfeldt@spiseforstyrrelser.no

KariGraver_3

Kari Graver 

Spesialist i klinisk psykologi, voksne.
Kliniker med sju års erfaring fra Regional
avdeling for spiseforstyrrelser, Oslo universitetssykehus (OUS).

kari.graver@spiseforstyrrelser.no


DavidClinton_2

David Clinton

Forskningssjef
Skotte med bolig og arbeid i Stockholm. Han er seniorforsker i svensk spiseforstyrrelsesmiljø, psykoterapeut, dosent m.m.

david.clinton@spiseforstyrrelser.no

Utover disse vil en rekke fagpersoner knyttes til instituttet på timebasis eller knyttet til konkrete prosjekter.

Kristin Lundestad Bilde-kopi

Kristin Lundestad

Ernæringsfysiolog.
Mastergrad i ernæring, idrett- og medisin grunnfag. Erfaring i å arbeide med spiseforstyrrelser. Arbeider også i Olympiatoppen Nord-Norge, samt 3 års erfaring fra Sunn Jenteidrett, et samarbeidsprosjekt mellom Norges Skiforbund, Norges Skiskytterforbund, Norges Orienteringsforbund og Norges Friidrettsforbund, med støtte fra Norges Idrettsforbund og Olympiatoppen.

Kristin@sunnjenteidrett.no

kariebbesen_1
Kari Ebbesen Karlsen

Psykolog med spesialisering i klinisk psykologi med psykoterapi innen karakteranalyse. Kropps- og yogaorientert psykoterapi. Erfaring med spiseforstyrrelser fra blant annet voksenpsykiatrisk poliklinikk.

Forsket på effekt av yoga for spiseforstyrrelser. Holder kurs i yogaterapi for spiseforstyrrelser på Villa Sult.

Kari@psykologkarlsen.no

AnnaRøstbakken
Anna Celine Røstbakken

Sekretær.